Elektronický zabezpečovací systém (EZS), dnes označován jako poplachový zabezpečovací a tísňový systém (PZTS), je jednoúčelový poplachový systém určený pro detekci přítomnosti vstupu nebo pokusu o vstup narušitelem do hlídaného prostoru a následnou akustickou či optickou signalizací. Systémů elektronického zabezpečení je nepřeberné množství, od těch kde ústředna funguje i jako detektor a signalizace až po složité systémy s jednotlivými komponenty rozmístěnými nezávisle na sobě.

Read More

Kamerový systém CCTV (Closed Circuit Television, uzavřený televizní okruh) zvládá 24 hodin denně zabezpečit přehled o tom, co se v objektu děje. Je to neocenitelný pomocník při ochraně majetku. 

Read More

Certifikace zabezpečovacích systémů

 

Význam certifikace zabezpečovacích systémů hraje v průmyslu komerční bezpečnosti významnou roli. Zabezpečovací systémy jsou testovány nezávislou zkušebnou a prochází certifikačním procesem. Kvalita zabezpečovacích systému a jeho jednotlivých komponentů je dána schopností čelit napadení narušitelem s různým stupněm znalostí a vybavení.

 

Mezinárodní ocenění

 

Zabezpečovací systém AJAX získal v roce 2017 v Moskvě na veletrhu SECURIKA prestižní ocenění za nejinovativnější produkt roku a ve stejném roce na výstavě IFSEC International v Londýně cenu za nejlepší poplachový zabezpečovací systém roku.