Funkční CCTV

 

CCTV musí být funkční po všech stránkách. Líbí se vám obrázek výše? Chcete mít identifikovatelný záznam s co nejvíce detaily? Je to možné...ale za předpokladu, že výběr komponentů budete provádět velice pečlivě a budete přemýšlet i s výhledem do budoucna. Nezáleží totiž jen a pouze na čipu v kameře, ten není všemocný. Ani pouze na super objektivu, i kdyby uměl přiblížit fotbalový zápas z vedlejšího města. Kvalitu kamerového systému ovlivňuje řada dalších aspektů. Čím kvalitnější prvky ve svém systému budete mít, tím déle vám bude bez problémů sloužit. Těžko si lze představit, že investujete nemalé peníze do zařízení, které budete během několika málo let měnit, popřípadě sekat zdi kvůli výměně kabeláže.

Ta je totiž velmi důležitou součástí každého kvalitního CCTV systému. Použitím nevhodné kabeláže dochází ke vzniku spousty rušení, ať už ve formě vodorovných pruhů, výpadků obrazu, "duchaření" a podobně.

Stejných rušivých vlivů a nespolehlivé funkce CCTV ale můžete dosáhnout použitím nevhodného zdroje. Vždy byste měli mít na paměti, že systém budete možná někdy v budoucnu rozšiřovat. Je proto potřeba pořídit kvalitní napájecí zdroj s rezervou a vždy s ohledem na místní podmínky (v některých lokalitách bývají časté výpadky nebo kolísání, proto je vhodné použít jiné typy napájecích zdrojů než např. ve městě)

Další velmi důležitý parametr je výběr kvalitního rekordéru - záznamového zařízení.

A neméně podstatnou roli dobře funkčního kamerového systému je i kvalitní provedení montáže, dodržení všech zásad instalace.