Desingové CCTV

 

CCTV - kamerové systémy, nejsou už jen funkční záležitostí. Setkáváme se čím dál víc s tím, že naše zákazníky zajímá také designová stránka. Kamery nemusí být už jen taková ta trubka s kabelem na zdi. Výrobci se snaží vyjít vstříc i těm, kteří chtějí umí skloubit funkční část systému s částí estetickou. Naše zkušenosti říkají, že pokud mají lidé na výběr, raději instalují kamery, které nepůsobí rušivě na okolí, umí s plynout s architekturou domu, pozemkem, chatou.

Existují různé typy a varianty provedení. Kamera může mít konstrukci v provedení anti-vandal, venkovní provedení má vyhřívaný kryt s ochranou proti stříkající vodě. Pokud budete chtít kameru jako odstrašující prvek, pořiďte si kameru, která bude dobře vidět, popřípadě otočnou kameru (PTZ). Na fasádu rodinného domu si můžete pořídit držák kamery, který se bude hodit k fasádě domu. Na místa, která budete chtít sledovat, ale nechcete, aby byla kamera příliš viditelná, můžete si pořídit některou kameru z řady minikamer, které lze ukrýt a zamaskovat různým způsobem.

V případě, že potřebujete umístit kameru na místo, které je instalačně "složité", můžete použít kameru s bezdrátovým přenosem, popřípadě přenosnou kameru se záznamem na SD kartu.

V hezkém provedení si můžete pořídit jak analogové kamery, tak i kamery IP.

Profesionální provedení CCTV předpokládá nasazení prvků kamerového systému v prostředí prašném, vlhkém, agresivním (kyseliny, velké horko, nebo naopak chladné prostory, infekčním prostředí).

Nezapomeňte, že opět nejde pouze o vzhled kamer, ale také o provedení kabeláže, napájecích zdrojů i záznamového zařízení.

Fantazii se meze nekladou.